eeg w domu

EEG w domu pacjenta

Domowe badania EEG oraz wideo EEG dorosłych i dzieci

Badanie EEG u dzieci zazwyczaj wykonuje się podczas snu. Czasem jednak, trudno jest uśpić dziecko w warunkach pracowni, w wyznaczonych godzinach. Nawet po deprywacji snu wielu dzieciom nie udaje się wejść w głębsze jego fazy pomimo olbrzymiego zmęczenia i senności. Niekiedy wysiłek rodziców i zaangażowanie personelu nie przynosi zadowalającego efektu i dziecko nie zasypia. Dom to najbardziej przyjazne miejsce dla dziecka. Zasypianie we własnym łóżku w otoczeniu znanych zabawek, dźwięków i zapachów jest naturalne i pozbawione stresu. Nawet zaśnięcie w „magicznej czapeczce” staje się mniej stresogenne i wręcz ciekawe.

Badania EEG w domu to doskonałe rozwiązanie dla:
• dzieci z padaczką,
• dzieci ze spektrum autyzmu,
• dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji,
• wszystkich, którzy reagują wielkim stresem na widok lekarzy w fartuchach i warunków szpitalnych,
• dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie oraz dzieci i młodzieży sypiających nieregularnie.

Badania domowe dostosowane są do pacjenta, do jego naturalnych godzin zasypiania, snu czy drzemki dziennej. Wizytę można umówić na dowolną godzinę w ciągu dnia lub nocy np. 22.00, 23.00.
Sam zapis EEG we śnie trawa około 1 godziny. Czas na przygotowanie do badania, który normalnie trwa około 15 -20 minut, u dzieci z różnymi problemami może trwać dłużej niż samo badanie. Dziecko musi się przekonać do czepka EEG, oswoić się z nim na głowie, zaspokoić ciekawość nowej osoby, czyli technika wykonującego badanie oraz poczuć się bezpiecznie w nowej sytuacji. Obserwujemy jednak, że badania w domu udają się nawet u najtrudniejszych pacjentów.

Nasz personel wykonuje badania profesjonalnie z sercem i empatią, bez pośpiechu. Pracujemy na nowym sprzęcie firmy Mitsar. Do badań używamy wygodnych, nowoczesnych czepków.

Opisy badań EEG i wideo EEG dzieci wykonywane są przez mgr Barbarę Kuszczak-Bohl oraz lek. dr n. med. Izabelę Wołoszyńską.

Domowe badanie EEG osób dorosłych – kiedy wyjście z domu sprawia trudność

Wielu pacjentów dorosłych, z powodu niemożności wyjścia z domu nie wykonuje badania EEG. Często nie pozawala im na to stan zdrowia, problemy z poruszaniem się w wyniku udaru mózgu, niepełnosprawność ruchowa czy intelektualna a także różnego rodzaju zaburzenia lękowe towarzyszące depresji czy innym chorobom psychicznym lub neurologicznym. Dla takich pacjentów rozwiązaniem może być badanie EEG domowe.

Technik wykonujący badanie EEG przyjeżdża do domu pacjenta ze sprzętem na określoną godzinę. Czas zapisu EEG w czuwaniu trwa około 20-60 minut. Badania EEG dorosłych opisuje lek. Piotr Bogucki posiadający licencję PTNK do opisów EEG dorosłych, mgr Barbara Kuszczak-Bohl posiadająca licencję PTNK do opisów EEG dzieci i dorosłych oraz lek. Izabela Wołoszyńskąa posiadająca licencję PTNK do opisów EEG dzieci i dorosłych.

Dojeżdżamy do domów na terenie całej Polski. Badanie jest odpłatne. Do ceny standardowej badania doliczamy koszty dojazdu. 

Badania domowe EEG wykonywane są również w weekendy w godzinach dziennych i wieczornych.

Umawianie badań domowych: tel.: 503-502-784